Polskie narzędzie do szybkich transkrypcji wywiadów badawczych
Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było uwierzyć, że sztuczna inteligencja realnie będzie wpływać i zmieniać naszą rzeczywistość. Tymczasem Stenograf jest przykładem tego, w jaki sposób można ją praktycznie wykorzystać. To właśnie w pracy badacza jednym z ważnych elementów jest transkrypcja.
Sprawdź, jak działa i czy warto z niej skorzystać.
Transkrypcja musi być szybka, precyzyjna oraz zanonimizowana. Szybka transkrypcja to transkrypcja z dnia na dzień, czyli dostępna następnego dnia. To jest mega szybka transkrypcja w naszym badawczym świecie.
Piotr Iskra, Dyrektor zespołu badań jakościowych w SW Research
To właśnie w tym może pomóc aplikacja Stenograf oparta na nowoczesnych technologiach, które gwarantują poufność i błyskawiczne efekty.
Jak to działa?
We współczesnym świecie najbardziej cenny jest czas. Mało kto chce go tracić na ręczne wykonywanie transkrypcji, dlatego też powstał Stenograf, który zamienia pliki audio i wideo na transkrypcję i napisy. Wystarczy załadować plik z komputera lub wrzucić link YouTube’a. Aplikacja automatycznie utworzy zapis tekstowy. Czas oczekiwania wynosi zazwyczaj ¼ długości nagrania.
Czy to już wszystko? Prawie! Warto jeszcze sprawdzić stworzoną transkrypcję i – jeśli jest taka potrzeba – skasować powtórzenia, poprawić interpunkcję oraz małe i wielkie litery. Należy też zwrócić uwagę na intonację. W przypadku tworzenia napisów do wywiadu badawczego na osi czasu można dowolnie zmieniać umiejscowienie napisów. Następnie wystarczy je pobrać w formacie kompatybilnym z platformami i narzędziami do montażu lub od razu osadzić na stałe w wideo za pomocą Stenografu.
Aplikację stworzyli pasjonaci, którzy nieustannie poszukują nowych rozwiązań w zakresie transkrypcji. Stenograf jest więc bardzo intuicyjny.
Ulepszając Stenograf słuchamy sugestii badaczy tak, aby sprostał ich potrzebom. We współpracy z liderami z rynku badań rozwijamy aplikację coraz dokładną interpunkcję dla języka polskiego i automatyczny podział na mówców.
Paweł Cyrta, Voice Researcher i Szef Technologii.
Dla kogo?
Ze względu na precyzyjność i szybkość, a także bezpieczeństwo danych i możliwość zanonimizowania treści, Stenograf to narzędzie dopasowane do agencji badawczych.
Celem aplikacji Stenograf jest ułatwienie pracy agencjom badawczym. Tradycyjne tworzenie transkrypcji jest bardzo czasochłonne, a potrzeba jej pozyskania, by zbudować raport badawczy, zawsze pilna. Można przyspieszać jej tworzenie poprzez zaangażowanie wielu osób w tym samym czasie, to jednak wiąże się z koniecznością koordynacji tego procesu. Stenograf nie tylko generuje transkrypcję, ale też ułatwia pracę zespołową.
Tom Horecki, Product Owner
Warto podkreślić, że tekst transkrypcji jest tworzony automatycznie poprzez wykorzystanie uczenia maszynowego. Panel pracy zespołowej umożliwia udostępnianie nagrań transkrybentom oraz podgląd postępów. Dzięki temu agencja badawcza w prosty sposób jest w stanie uzyskać transkrypcje i terminowo opracować raport z badania. Stenograf pozwala zarówno obniżyć koszty, jak i przyspieszyć cały proces badawczy.
Będzie można nas poznać i zadać pytania. Chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Zapraszamy też do wspólnej zabawy – każdy nasz gość będzie mógł rzucić wyzwanie systemowi rozpoznawania mowy, mówiąc “z pełnymi ustami”. Do dyspozycji będą krówki-mordoklejki i jabłka, a do wygrania miesięczne dostępy do Stenografu w pakiecie Pro!
Voice Researcher i Szef Technologii
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nasza aplikacja może być przełomem w pracy Waszej agencji badawczej.
Dlaczego warto?
Stenograf jest łatwo dostępny – w każdej chwili Ty i Twój zespół możecie rozpocząć na nim pracę. Intuicyjny edytor pozwoli Wam szybko wprowadzić poprawki i je zachować. Wysokiej jakości automatyczna transkrypcja znacznie skróci czas pracy. Poza tym, korzystając ze Stenografu, można wgrać zarazem wiele plików, a tym samym podzielić materiał badawczy na części i zadbać o anonimowość.
Dodatkowo zespół Stenografu pomaga też przy wykonywaniu transkrypcji manualnych poprzez wsparcie korektorów, którzy dbają o poprawność językową i precyzyjne spisywanie tekstu, a nawet tłumaczenia.
Środowisko technologiczne Stenografu gwarantuje poufność i zachowuje standardy ochrony danych.
Aplikacja jest nowoczesnym rozwiązaniem, które znacznie ułatwia pracę zwłaszcza w przypadku presji czasu. Jeżeli zależy Ci na szybkiej transkrypcji, już dziś zarejestruj się na stronie Stenografu i osobiście poznaj twórców aplikacji na INSUMMIT 2022 w Warszawie.
Artykuł przygotowany we współpracy z Partnerem serwisu.