INUSMMIT 2023 - scena partnerska

Zobacz wystąpienia ze Sceny Partnerskiej INSUMMIT od MASMI, IQS, IBRiS, Predictive Solutions, Minds&Roses, IPSOS i KANTAR
Gdzie AI nie może, tam ludzi (się) pośle. Kilka przykładów ludzkich Supermocy.
VdoCipher Error: Video ID not found
Co za czasy! Rzeczywistość science fiction stała się faktem i możemy swobodnie wspomagać się AI w naszych działaniach. Kiedy jak nie dziś rozważać kwestie człowieczeństwa? Kondycję ludzkiej inteligencji? Naszych możliwości? Czy badacze, ludzie, wciąż mogą oferować wartość Zamawiającym Badania? Czy przyszłość należy wyłącznie do AI? Jeśli interesuje Cię, co uważam za ludzkie Supermoce i jak zostały one wykorzystane w procesach badawczych, zapraszam na krótki przegląd case studies badań w duchu human centric realizowanych wśród ludzi, przez ludzi i dla ludzi na różnych europejskich rynkach. Bynajmniej nie będzie tylko o jakościówce. Polemika mile widziana.

Piotr Idzik

COO
MASMI

Projekt do wykonania, biznesowa inwestycja czy tworzenie wspólnoty?
O tym, jakie rodziny tworzą Polacy i innych rodzinnych sprawach.
VdoCipher Error: Video ID not found
Podniesiemy dla Was dachy polskich domów. Pokażemy ewolucję pojęcia rodziny i opowiemy o tym, kto mocniej definiuje się poprzez rodzicielstwo, a także czy przez ostatnie doświadczenia (pandemia, inflacja, wojna w Ukrainie) mamy silnie zarysowaną potrzebę kontroli, czy wprost przeciwnie – częściej odpuszczamy. Poznacie także modele rodzin występujące w Polsce oraz wymiary, które je różnicują. Opowiemy Wam o naszych badawczych obserwacjach, dotyczących aktualnych rodzinnych bolączek, napięć, drobnych radości i nadziei. Dla lepszego zrozumienia rodziny i jej modeli zapraszamy wszystkich uczestników InSummit – przyjdźcie na stoisko IQS, odpowiedzcie na kilka pytań segmentacyjnych i zobaczcie jaką sami tworzycie rodzinę.

Marta Rybicka

Chief Commercial Officer, członek zarządu
IQS

A ile drzew zasadzi twoja firma?
VdoCipher Error: Video ID not found
Wdrażanie ESG wymaga skoordynowanych działań na wielu płaszczyznach z udziałem różnych grup interesariuszy – poznaniu ich postaw i potrzeb oraz monitorowania skuteczności wprowadzonych działań. Balansowanie między potrzebami pracowników, klientów, kontrahentów i partnerów biznesowych, czy też społeczności lokalnej może być wymagające dla każdej firmy zaangażowanej w aplikowanie rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju. Każdy z trzech komponentów ESG wiąże się ze specyficznymi wyzwaniami, które mogą stać się szansą dla dynamicznego rozwoju. Jak połączyć troskę o środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny z jednoczesnym dbaniem o kondycję firmy? Na wystąpienie o tym, jak badania poświęcone m.in. rozpoznaniu potrzeb społeczności lokalnej czy świadomości i postawom proekologicznym mogą pomóc twojej firmie w maksymalizacji korzyści płynących z wdrożenia ESG zaprasza team IBRiS: Anna Dyjas-Pokorska, dyrektor ds. obsługi klienta, Sylwia Pawłowska, starszy konsultant ds. badań oraz Kamil Smogorzewski, dyrektor ds. Komunikacji.

Społeczna percepcja uchodźców z Ukrainy oraz migrantów na podstawie wyników badań opinii publicznej zrealizowanych w latach 2022-2023.

VdoCipher Error: Video ID not found
Kryzys migracyjny oraz uchodźczy od samego początku budził duże emocje społeczne. Dziennikarze, politycy, analitycy, badacze zjawiska, jak również „zwykli ludzie” opisywali je odnosząc się do zbiorowości, których to zjawisko dotyczy przy wykorzystaniu licznych pojęć. Do najczęściej wykorzystywanych w języku polskim należą dwa: „migrant” oraz „uchodźca”. W przestrzeni publicznej pojawiają się również inne określenia takie jak m.in. cudzoziemiec, imigrant, emigrant, obcokrajowiec, przesiedleniec czy uciekinier. Pojawia się także wiele innych o zabarwieniu emocjonalnym (wartościującym), a nawet stygmatyzującym.
Mając powyższe założenie na względzie w trakcie wystąpienia postaram się udzielić odpowiedzi na pytania:
  1. Czy w świetle badań opinii publicznej pojęcia „uchodźca” oraz „migrant” mają tą samą konotację (treść językową)?
  2. Jakie jest nastawienie Polaków do uchodźców z Ukrainy oraz migrantów? Czy zmienia się w czasie, a jeżeli tak to w jakim kierunku?
  3. Czy uchodźcy z Ukrainy powinni być objęci polskimi programami pomocy i wsparcia społecznego?
  4. Czym jest Wskaźnika Społecznej Percepcji Migrantów – Social Perception of Migrants Index (SPMI) – jak go mierzyć?
  5. Czym jest Dysonans Pozytywnego Nastawienia – Positive Attitude Dissonance (PAD)?
  6. Czym jest efekt „Salonu kosmetycznego” w odniesieniu do społecznej percepcji uchodźczyń z Ukrainy?
  7. Jak diagnozuje społeczną percepcję uchodźców z Ukrainy ChatGPT (OpenAI)?
Wystąpienie oparte jest na wynikach badań opinii publicznej „Społeczna percepcja uchodźców z Ukrainy, migrantów oraz działań podejmowanych przez polskie państwo”, które zostały zrealizowane w latach 2022-2023 przez zarządzany przez prelegenta LAB badawczy. W ramach projektu badawczego wykorzystano oprogramowanie PS QUAESTIO PRO.

dr Robert Staniszewski

Adiunkt
Uniwersytet Warszawski

Jak wycisnąć z danych jeszcze więcej wartościowych wniosków? Jak rosnąć w oparciu o sąsiadujące kategorie?
VdoCipher Error: Video ID not found
Zapytaliśmy nasze biznesowe koleżanki i kolegów z Europy o to, co dzisiaj uznają za najbardziej gorące tematy dla naszej branży. Dwa, do których nawiązujemy w tytule, wydały nam się szczególnie warte zderzenia myśli:
1. 75% szefów marketingu twierdzi, że cele, jakie im postawiono w 2023, da się sprowadzić do: „dajcie firmie więcej, wykorzystując do tego mniejszy budżet”. -> W rozmowie z naszymi gośćmi spróbujemy znaleźć odpowiedź, jak nieśmiertelna zasada Pareto oraz AI mogą w tym pomóc.
2. Seria szoków, które dotknęły gospodarki na świecie w ostatnich kilku latach zmusiła marketerów do bardziej kreatywnego i otwartego myślenia o swoich kategoriach. Jeszcze bardziej uświadomiła im, że o przetrwaniu decydować może nie to, co dzieje się w sercu kategorii, ale to, co wydarza się na jej obrzeżach. -> W trakcie dyskusji będziemy poszukiwać sposobów na uzyskanie drugiej prędkości kosmicznej i opuszczenie orbity własnej kategorii.
Porozmawiamy o tym z Barbarą Cador oraz Andreą Galimbertim. Oboje są międzynarodowymi ekspertami, którzy w swoim doświadczeniu zawodowym mają zarówno pracę w marketingu, jak i w firmach badawczych.

Krzysztof Tomczak

Minds & Roses

Barbara Cador

Hashting

Andrea Galimberti

Lexis Research

Pastewne buraki i śliwki robaczywki, czyli kto w naszym kraju nie lubi warzyw i owoców!? Rzut oka do najnowszego raportu Ipsos Food Trends.
VdoCipher Error: Video ID not found
Cały zespół Ipsos Poland chodzi z bananem na gębie, ponieważ właśnie zakończyliśmy prace przy najświeższym raporcie z serii Food Trends (więcej). To jeden z tych smakowitych projektów, który dla nikogo nie jest ani gorącym kartoflem, ani jabłkiem niezgody – wszyscy lubimy przy nim pracować i cieszymy się, kiedy wydaje owoce. Koneserzy gatunku wśród klientów wiedzą, że raport nie pojawia się ni z gruszki, ni z pietruszki – publikujemy go zawsze we wrześniu w latach nieparzystych. Jeśliś zielony (lub zielona) jak szczypiorek i nie wiesz jeszcze, o czym mowa, to nie czerwień się ze wstydu jak burak, tylko wpadnij na nasze wystąpienie na scenie partnerskiej. Nie planuj na tę przerwę żadnych innych arcyważnych konwersacji, bo może się zdarzyć, że zasłuchasz się i wpadniesz jak śliwka w kompot; będziemy dzielić się jędrnymi insightami, które nikomu nie wiszą swobodnym kalafiorem. Gdyby ktoś w tym czasie proponował Ci jakąś wspólną kawkę, to najlepiej po prostu powiedz mu (lub jej): POMIDOR. Niezłe z nas ananasy, więc na pewno nie pożałujesz. A każda marka spożywcza, która chce być zdrowa jak rzepa i zbijać kokosy, powinna znać Food Trendsy.
Nie planuj na tę przerwę żadnych innych arcyważnych konwersacji, bo może się zdarzyć, że zasłuchasz się i wpadniesz jak śliwka w kompot; będziemy dzielić się jędrnymi insightami, które nikomu nie wiszą swobodnym kalafiorem. Gdyby ktoś w tym czasie proponował Ci jakąś wspólną kawkę, to najlepiej po prostu powiedz mu (lub jej): POMIDOR.
Niezłe z nas ananasy, więc na pewno nie pożałujesz. A każda marka spożywcza, która chce być zdrowa jak rzepa i zbijać kokosy, powinna znać Food Trendsy.
Jako wisienkę na torcie proponujemy Ci wizytę na naszym stoisku – obiecujemy soczystą pogawędkę i zero pulp fiction.

Mateusz Głowacki

Dyrektor Badań Ilościowych
Ipsos

„Jak mi Twoja firma zryje banię, to…” czyli o Młodych ‘kosmitach’ w robocie.
VdoCipher Error: Video ID not found
Roszczeniowi. Leniwi. Pyskaci. Materialiści. Rozpuszczeni. Zero pokory. To rzeczywisty obraz GenZ, czy zwykły click bait, ochoczo generowany i podbijany przez media i boomerów z działów HR? Czy święte oburzenie na Młodych w pracy może być typowym zjawiskiem konfliktu pokoleń? A może 4 tysie na rękę na start, praca wyłącznie zdalna i niechęć do firmowych zrzutek denerwują, bo są wypowiadane bez pochylonej głowy i przepraszającego tonu? Podczas naszego wystąpienia pokażemy Ci lustro, w którym będziesz mógł się przejrzeć i zrobić rachunek sumienia 😊 Zobaczysz, czy rzeczywiście GenZ to totalni ‘kosmici’, czy – paradoksalnie -znajdziesz wiele rzeczy, które Was łączą.

Marta Rybicka

Chief Commercial Officer, członek zarządu
IQS

Czy trzeba odlecieć w kosmos, żeby zrozumieć marki przyszłości?
VdoCipher Error: Video ID not found
Co przyniesie przyszłość? Na te pytanie raczej nikt nie zna odpowiedzi, ale nie oznacza to, że nie warto się z nim mierzyć. Utopie ekonomiczne, kryzys klimatyczny czy wielka wojna ludzkości z AI – to tylko niektóre scenariusze , które nasze napędzane teraźniejszością umysły starają się stworzyć, by przewidzieć następny ruch otaczającego ich świata. A jak to jest z markami? Czy naprawdę musimy wyobraźnią sięgnąć gwiazd, by uchylić rąbka tajemnicy marek, które dopiero nadejdą? W Kantarze mamy na to własną teorię i dane – dołączcie więc do nas na krótkiej sesji inspiracyjnej, gdzie powiemy Wam coś więcej o markach jutra, już dziś! W Kantarze mamy na to własną teorię i dane – dołączcie więc do nas na krótkiej sesji inspiracyjnej, gdzie powiemy Wam coś więcej o markach jutra, już dziś!